افتادگی پوست صورت یکی از علائم پیری است. یکی از موثرترین روشهای جوانسازی پوست صورت جراحی های لیفتینگ هستند.در این روش جراحی، تنها پوست کشیده نمی شود بلکه پوست به همراه بافت زیر جلدی و عضلات زیر آن کشیده می شود به این ترتیب چین و چروک های صورت تا حد زیادی محو گردیده و پیری پوست تا ۱۰ سال معکوس می شود.

بهترین سن برای انجام عمل لیفتینگ صورت
عمل لیفتیگ صورت را می توان برای سنین ۳۵-۵۰ ساله انجام داد. حداکثر سن برای انجام عمل لیفتینگ سن ۵۰ سالگی است. در سنین ۶۰ و ۷۰ سال نتیجه گیری کمتر است و عوارض و ریسک بیشتری وجود دارد. از طرفی این جراحی نباید برای سنین کمتر از ۳۵ سال انجام شود، زیرا این جراحی برای معکوس کردن فرآیند پیری ابداع شده است و نمی تواند به عنوان روش پیشگیری استفاده شود. به عبارت دیگر تا وقتی فرآیند پیری اتفاق نیفتاده و پوست صورت شل نشده و دچار افتادگی نشده و چین و چروک ها نمایان نشده اند این جراحی کمکی به فرد نمی کند و حتی ممکن است صورت را از حالت طبیعی خارج کرده و حالت غیرطبیعی در صورت ایجاد کند. حالتی شبیه شکل صورت وقتی که در معرض باد شدید قرار می گیرد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام عمل لیفتینگ صورت هستند؟
متقاضی باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و به بیماری های خاصی مثل مرض قند و فشار خون مبتلا نباشد.
این بیماری ها روی فرآیند ترمیم زخم تاثیر منفی دارند.به علاوه، نارسایی های قلبی و سایر بیماری هایی که بیهوشی را پرخطر می کند نباید وجود داشته باشد.همچنین توجه داشته باشید که دخانیات فرآیند ترمیم زخم را دچار اختلال می نماید و نتیجه جراحی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

753153_ATdwTaCZ

کرم های ضدچروک تا چه حد موثر هستند؟
این کرم ها تاثیراتی روی سطح پوست دارند. اما در فرآیند پیری پوست، بافت زیرجلدی و عضلات پوست شل می شوند. کرم ها نمی توانند اثری روی عضلات و بافت زیرجلدی داشته باشند. دسترسی به این نقاط فقط با جراحی های زیبایی آن هم به صورت محدود میسر است.

نتیجه جراحی لیفتینگ صورت تا چه حد پایدار است؟
چه شما جراحی انجام بدهید و چه انجام ندهید فرآیند پیری در حال رخ دادن است. اگر لیفتینگ صورت انجام دهید و افتادگی پوست و عضلات صورت را اصلاح کنید، فرآیند پیری ادامه می یابد و ظاهر فرد پس از ده سال به حالت قبل از جراحی بر می گردد.

شما می توانید جهت سرعت بخشیدن در بهبود عمل لیفتینگ پوست از گن های بعد از عمل استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *