یکی از امن ترین روش های درمانی برای از بین بردن چاقی و تجمع چربی های اضافه دربدن است.این روش می تواند برای رفع چاقی موضعی و تخلیه بی خطر چربی های ناحیه پهلو فیله پشت بازو سینه آقایان (در موارد ابتلا به ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان) غبغب ، ران و شکم بسیار موثر باشد و برای درمان تومورهای خوش خیم چربی هم به کار می رود.چربی ها را می توان با روش های مختلفی مانند استفاده از امواج اولتراسونیک لیزرلیپو لیز یا لیپو ساکشن از بدن خارج کرد. امواج اولتراسونیک چربی ها را ذوب و آنها را آماده خروج از بدن می کند. با لیزر لیپولیز بافت چربی ذوب و به وسیله متخصص از بدن خارج می شود. چربی های ذوب شده در روش لیپو لیزر دیگر قابل استفاده نخواهند بود در حالی که در روش لیپوماتیک هیچ گونه حرارتی تولید نمی شود و چربی ها نمی سوزند ازاین رو خطر سوختگی پوست هم با استفاده ازاین روش وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه چربی خارج شده به وسیله لیپو ماتیک (باوجود مایع بودن) به دلیل اینکه حرارتی ندیده است،قابلیت تزریق در قسمت های مختلف بدن بیمار را خواهد داشت.

مضرات لیپوماتیک چیست؟

اگر لیپوماتیک درست انجام شود  خطر خاصی نخواهد داشت. خطرآمبولی چربی با استفاده ازاین روش تقریبا صفر خواهد بود. ارتعاش هایی که کانول های لیپو ماتیک داخل بافت چربی دارند باعث می شود از کنار عروق خونی فرارکنند بنابراین خطر خونریزی بسیار پایین و درحد صفر خواهد بود البته خطر آمبولی چربی درروش لیزر لیپولیز تقریبا صفر است زیرا عروق خونی تحت تاثیر لیزر و حرارت آن کواگوله (منعقد ) می شوند و احتمال آمبولی چربی راازبین می برند بااین حال اگر فردی که لیزر لیپولیز را انجام می دهد به اندازه کافی ماهر نباشد و درمان رابیش از حد ادامه بدهد می تواند خطر سوختگی تغییرقوام ورنگ پوست رابرای بیمار ایجاد و ظاهر نامناسبی در آن قسمت از پوست بدن ایجاد کند درحالی که این خطر درروش لیپوماتیک به وجود نمی آید.

افراد مبتلا به فشار خون بالا یا بیماری های قلبی و عروقی باید قبل از انجام لیپوماتیک پزشکشان را درجریان بگذارند و با متخصص قلب هم دراین زمینه مشورت کنند. درست است که کم شدن حجم و توده چربی (مخصوصا در ناحیه  شکم و کمر) دربدن بیمارن دیابتی مقاومت به انسولین راهم دربدن آنها کاهش می دهد و وضعیت سلامتشان رابهتر می کند اما انجام لیپوماتیک در بیمارن دیابتی حتما باید با نظر متخصص غدد باشد. لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی برای بهبود وضعیت ظاهری و سایز بیمار نیست با این حال اعتماد به نفس افرادی که لیپوماتیک می کنند بابهبود شکل ظاهری آنها بیشتر می شود .

جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک که توسط FDA تأیید شده دستگاهی قابل اعتماد است که به صورت ایمن و مؤثر باعث از بین بردن حجم بالای چربی در نواحی مختلف بدن می‌شود. در لیپوماتیک سلول‌های چربی ابتدا شکسته می‌شوند و یا توسط حرکات ارتعاشی کانولا امولسیونی می‌شوند. لیپوماتیک مشکل ایمنی در لیپوساکشن سنتی را ندارد و علاوه بر این سیستم ایمنی فعال آن، بافت بدن (اعصاب، عروق خونی، عضلات) را از روند لیپوساکشن حفاظت می‌کند. با ۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه به طور مؤثر چربی ناخواسته را بیرون می‌کشد و نتایج مطلوبی از جمله پوست صاف، برجستگی و کبودی کمتر را ایجاد می‌کند.شما میتوانید بعد از انجام این عمل جهت سرعت بخشیدن به بهودی خود از گن های بعد از عمل جراحی ایزاولا استفاده کنید

 

این روش توسط یک جراح آلمانی ابداع شده است که توسط یک کانولای پر فشار چربی را به آرامی می‌کشد. لیپوماتیک آخرین تکنیک لیپوساکشن است که ایمن، مؤثر و آسان است. در این روش با یک موتور بادی توسط هوای فشرده شده کار می‌کند که کانولا حرکات سه‌گانه نوسانی، چرخشی و ارتعاشی دارد. نتیجه این حرکات سه‌گانه ایجاد مسیر مارپیچ (۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه) است که به امولسیون کردن بافت چربی کمک می‌کند. امولسیون اجازه می‌دهد که حذف بافت چربی بدون آسیب دیدن به سایر بافت‌ها مانند عضلات، عروق خونی و اعصاب انجام شود. سیستم ایمنی فعال روش لیپوماتیک باعث می‌شود که در هنگام برخورد به بافت غیر چربی متوقف شود. لیپوماتیک همچنین دقت در دسترسی به مناطق مشکل و یا نواحی با فیبروز زیاد را افزایش می‌دهد. در مقایسه با لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL) یا لیپوساکشن لیزر، لیپوماتیک بدون خطر سوختگی پوست (نکروز پوست) می‌باشد.

لیپوماتیک برای چه ناحیه هایی از بدن قابل استفاده است؟

همانگونه که گفته شد این روش حساسیت های خیلی بالایی دارد لذا علاوه بر اینکه مثل روشهای قبلی برای نواحی شکم، پهلوها، رانها، کمر، پشت و باسن قابل استفاده است، آن را می‌توان برای نواحی حساسی چون غبغب، گردن، سینه، بازوها، زانو و حتی مچ پا نیز به راحتی استفاده کرد.

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روشها

۱- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.
۲- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( ۶ ماه ) و لیزر لیپولیز ( ۴-۲ ماه ) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن ۴۰-۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.
۳- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.
۴- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
۵- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول می کشد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن طولانیتر است.
۶- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.
۷- احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
۸- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.
۹- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.
۱۰- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانیکه با لیپوماتیک چربیهای آنها تخلیه نشده است،عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *