پوست ما برای شاداب ماندن نیاز به مراقبت دارد.جالب است بدانید که پوست بیشتر از بقیه ی اعضای بدن نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و بی توجهی به آن ممکن است باعث شکنندگی و آسیب هایی جبران ناپذیر باشد.خیلی از ما در بعضی مواقع ممکن است شب با صورت آرایش کرده بخوابیم.بهتر است بدانید که خوابیدن با صورت آرایش کرده علاوه بر فشار بر پوست و پیری زود رس سبب پف آلود نمودن پوست صورت در صبح روز بعد نیز می شود.نکته ای که خیلی از ما به آن توجه نمیکینم.اگر حس کردید که پوستتان شادابی خود را از دست داده است حتما به یک دکتر متخصص زیبایی مراجعه کنید.

در این مقاله ما چند نوع ماسک را به شما معرفی میکنیم که به سادگی تهیه می شوند و کمک زیادی به شادابی و جوانی پوست می کنند.

انوع ماسک

  • ماسک خیار ,عسل و لیمو ترش

خیار را با پوست رنده کنید.دو عدد لیمو ترش را درون آن بچکانید و یک قاشق عسل نیز به آن اضافه کنید .می توان از پوست لیموی رنده شده هم در ماسک استفاده کرد. خیار خاصیت خنک کنندگی دارد و باعث سفتی پوست,جلوگیری از افتادگی آن و کاهش چین و چروک می شود.

  • ماسک خاک رس برای جوش

دوتا توت فرنگی را له کنید و با دو قاشق چایخوری خاک رس با هم خوب مخلوط کنید و روی پوستتان قرار دهید.این ماسک برای جوش و جای جوش مناسب است. به جای توت فرنگی می توان از پرتقال هم استفاده کرد.این ماسک را ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و بعد با آب ولرم یا خنک بشویید.توصیه می شود هفته ای ۳ مرتبه این ماسک را استفاده کنید.

  • ماسک موز

یک موز را با دستگاه مخلوط کن یا چنگال له کنید و روغن گل سرخ و عسل و شیر را به آن اضافه کنید.بعد این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی صورتتان قرار دهید.در آخر با آب ولرم بشویید.این ماسک برای پوست های خشک و معمولی مناسب است و برای تقویت پوست استفاده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *