امروز از بوتاکس بسیار استفاده می شود مخصوصا خانم ها چرا که به شادابی و لطافت صورتشان بسیار اهمیت می دهند ولی بوتاکس علاوه بر این که برای زیبایی استفاده شود برای درمان میگرن و به تازگی برای ریزش مو بسیار موثر می باشد.

براساس صخبت های جناب دکتر عباس خیرخواه متخصص پوست و مو زیبایی، تزریق بوتاکس به همراه کوکتل تقویتی ویتامینی برای ۲ تا ۳ بار درسال از ریزش مو جلوگیری کرده و حتی مانع از ایجاد طاسی می شود.

در طول سه سال مطالعات مهمی در این خصوص برروی بیماران داوطلب  نتایج مهمی به دست آماده است. اول از همه ریزش مو یک بیماری نسیت بلکه براثر فرسوده شدن فولیکولهای مو و عدم توانایی بازسازی دوباره خود منجر به ریزش مو می شود. این روند بسیار آهسته و پراکنده بوده ولی چون مداوم می باشد به یکدیگر می پیوندد و باعث ایجاد طاسی می گردد.

بوتاکس باعث ریلکس شدن عضله ها شده و می توان گفت به نوعی باعث افزایش خون رسانی در ناحیه تزریق شده می گردد و با استناد به همین عملکرد می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون عامل ریزش مو باشد و با افزایش عملیات اکسیژن رسانی این تبدیل کاهش یافته و در نتیجه باعص کاهش ریزش مو می شود. یکسری از محققین بر این باورند که تزریق بوتاکس اثری مشابه با ماینوکسیدیل و فیناستراید داشته ، این روش ها هم در درمان ریزش مو بسیار موثر می باشند اما از لحاظ هزینه مقرون به صرفه می باشند.

پزشک معروف به نام Dr.Urian که متخصص فوق العده در پوست و مو زیبایی می باشد در حال درمان میگرن مادر خود با استفاده از بوتاکس بوده که شاهد توقف ریزش موی سر مادر خود که به خاطر شیمی درمانی دچار ریزش شده بود، شده و به بیماررانی که دچار نازکی و ریزشم وی سر لودند لوتاکس را پیشنهاد داد و در برخی موارد با یک جلسه تغییرات خوبی  را شاهد بوده است. او تزریق بوتاکس را با کوکتل ویتامینی انجام داده فولیکول مو را مغذی نماید.

از سال ۲۰۰۴ از بوالکس جهت جلوگیری از تعریق استفاده شده است که در نواحی مانند زیر بغل، دست ها و پاها تزریق می شود و با قطع ارتباط بین اعصاب و غده های تعریق به اندازه ۶ تا ۱۲ ماه میزان تعریق را کاهش می دهد.

 

 

 

منبع : سایت آرایشگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *